18

Lis

Drakkaria – legenda pohanských obchodů

Každý kdo se pohybuje v pohanství a občas si nakupuje nějaké pohanské zboží zaslechl jméno Drakkaria. I my si pamatujeme dobu, kdy nám „Meyra“ nosil objednané zboží na zastávku MHD. Ale jak to celé začalo? Drakkaria začínala jako malý projekt dvou lidí, kteří chtěli fandům historického šermu pomáhat se sháněním vybavení. Projekt se postupně rozšířil o kovárnu nebo šperkařskou dílnu a získal pozornost v zahraničí. Díky tomu Drakkaria Pod názevem Wulflund) zásobuje historickými rekvizitami zahraniční filmy. Tyto rekvizity jste mohli vidět ve filmech The Eagle (Orel Deváté legie), Warcraft (2014), irsko-kanadská TV série Vikings atp.

A jak se má Drakkaria k pohanství? Podporuje jak Stezky pohanství i i projekt pohanské sochy Svědkové času kamarádů z Pohanské společnosti. Drakkaria existuje už od roku 2005 a můžete navštívit jak kamennou prodejnu hned vedle Vltavy na Rašínově nábřeží v Praze.

Prodejna vás zaujme jak pracovním ruchem tak i pohanskou atmosférou která na vás dýchá z každé vitríny. Koneckonců, posuďte sami.

Od roku 2013 má Drakkaria také výrobní prostory pro vlastní šperky pod Vyšehradem v ulici Neklanova. Důležitý rokem se stal rok 2014, kdy v Litni u Karlštejna otevřeli kovárnu Arma Epona zaměřenou na výrobu exkluzivnějšího zboží a v Braníku na Praze 4 jsme v témže roce uvedli do provozu moderní licí linku na stříbrozlatobronz a mosaz – šperkařský ateliér Gormelia. V roce 2015 přibyla sedlářská dílna pod Vyšehradem v Neklanově ulici. Jak sami vidíte, Drakkaria je právem hvězdou pohanských obchodů a to nejen kamenných.

Na logické adrese www.drakkaria.cz najdete také e-shop, kde si můžete zboží objednat také po internetu.

Cody (Počet článků 30)

Zakladatel Stezek pohanství, propagátor pohanství jako celistvé filosofie a přístupu k životu, který se věnuje pohanství již od roku 2006.


 
18.11.2017 | Kategorie: Zajímavosti | Napsal: Cody | Komentářů: 0 | Štítky:

Napsat komentář