26

Pro

Pilgrim se vrací se zimním albem For Winter

Před více než 2 lety jsme vám představili pohanskou kapelu Pilgrim, loni přišla kapela s novým EP a to s tematickým názvem For Winter. O albu hovoří samotná kapela přímo v angličtině:

Four songs that appear on the EP For Winter travel through wide range of sceneries – all of them being lyrical from the core. Influenced by the folk art as well as contemporary music, Pilgrim continues in weaving its own, unique melodies and tales.

Winter, as the season of dying, emptiness and dreams, does not provide joys of life. Winter is cruel lady, surviving her embrace is not easy for the creatures of the wild. However, without her, without resting and sleep, there would be no beginning of the new circle… Therefore, her presence is very important. Without darkness, there would be no light. Without death, there would be no life.

První píseň His Blood vás uvede do melancholické nálady jemnými ženskými hlasy. Nenechte se však ukonejšit, druhá skladba Bewitched mě atmosférou připomíná divočejší písně Witches Brew od Omnie (v době kdy ještě dávalo smysl je poslouchat). Urgentní zvolání v refrénu Set me free a kombinace silného mužského a impozantního ženského hlasu vás nenechá na pochybách, že Pilgrim mají důvod hrát a zpívat a rozhodně mají co sdělovat. Valčík For Winter dává asi nejvíce vyniknout síle mužských hlasů a ženských doprovodu a vycítíte v nich smutnou konečnost mrtvého zimního období. Poslední originální píseň (další už jsou cover verze) vlastně nevím jak popsat, cítím, v ní hodně velkou originalitu, ale o motivy orientální motivy. Do toho hodně drsný mužský hlas, který místy ociluje na hranici s growlem, který znáte z metalových kapel. Přesto a možná právě toto, mě tahle píseň hodně zaujala.

Jako je obrovská škoda, že to jsou jen 4 písně, protože by mě hodně zajímalo, co dokáže Pilgrim s celým albem. Zaujala by mě třeba tématika celého kola roku. Album stojí krásných 80 Korun a kapelu můžete sledovat na YouTube nebo na Facebooku.

Cody (Počet článků 30)

Zakladatel Stezek pohanství, propagátor pohanství jako celistvé filosofie a přístupu k životu, který se věnuje pohanství již od roku 2006.


 
26.12.2017 | Kategorie: Hudba | Napsal: Cody | Komentářů: 0 | Štítky:

Napsat komentář