9

Srp

Znáte českou kapelu Pilgrim? Pohanskou duši potěší.

Zhruba před rokem se mi ozval do e-mailu člověk s přezdívkou Vik, jestli bych si nechtěl poslechnout jejich kapelu Pilgrim. Bohužel jsem na to do dnešního dne nenašel čas a to byla chyba. Došlo mi to hned, jak jsem jejich videoklip viděl. Byl jsem nadšen. No posuďte sami.

Samotní Pilgrim o sobě tvrdí, že jsou fairy-folková kapela. Ačkoliv netuším, co je fairy folk, stylem mi připomínají kombinaci mé oblíbené kapely Faun a Blackmore’s night. Zpívají anglicky a krom vlastní tvorby u nich najdete i cover verze. Například Aidu od Eluvetie.

Ačkoliv je to folkový projekt, cítím u některých, zejména mužských zpěvů a kytarových riffů, sklon k trošku tvrdšímu podání. Tyto trendy u folkových interpretů pro mne  nejsou novinkou, písní Lugnasadh to potvrzuje i Damh the Bard. Mezi nástroji uslyšíte krom typického bubnu a kytary i méně tradiční nástroje jako akordeon nebo flétna a mnohé další. V roce 2014 tato  fairy-folková skupina vydává i album The Roots. Aktuální kompletní sestava vypadá takto:

  • Barbora Kadlíčková (doprovodný zpěv, housle, didgeridoo, perkuse)
  • Jan Nevyjel (zpěv, dechové nástroje, perkuse, kytara)
  • Vít Přibyla (zpěv, kytara, irské bouzouki, mandolína, bodhrán, píšťala, brumle)
  • Noemi Valentíny (zpěv, niněra, akordeon, klavír, perkuse)
  • Martin Satan Ficek (bubny a perkuse)

Ačkoliv se mi album líbilo, rozhodně více na mě zapůsobilo živé vystoupení, do kterého kapela dokáže dát více života a ohně, než do poněkud sterilního studiového záznamu. Porovnejte sami píseň Bewitched (moje neojblíbenější) na Bandzone a video z živého vystoupení:

Z koncertu v Malých Výklekách

Z koncertu v Malých Výklekách

Pilgim mě zaujali natolik, že určitě chci zajít na jejich živé vystoupení a třeba je někdy pozvat na nějakou akci Stezek pohanství. Pokud vás zaujali také, sledujte jejich Facebook, web poněkud nezvládají aktualizovat. 🙂 Jejich album si můžete koupit na Bandzone za sympoatických 100 Kč (což je cena 3 piv:-)).

Cody (Počet článků 30)

Zakladatel Stezek pohanství, propagátor pohanství jako celistvé filosofie a přístupu k životu, který se věnuje pohanství již od roku 2006.


 
Product
The Roots
Product Author
Pilgrim
Reviewed by

on 2015-08-08
Rating
Price
100
Summary
Skvělý fairy-folková česká kapela nahrála své první album. Zaujala jak množstvím nástrojů, anglickým textem i nasazením.
9.8.2015 | Kategorie: Hudba | Napsal: Cody | Komentářů: 1 | Štítky:

Jeden komentář k “Znáte českou kapelu Pilgrim? Pohanskou duši potěší.”

Napsat komentář